Ben Aldırmanın Zararları Nelerdir


  • Anasayfa
  • Ben Aldırmanın Zararları Nelerdir

Benler birbirinden farklı olmaları nedeniyle cerrahi bir müdahale ile alınması gerekebilir. Görünüşü kişinin hoşuna gitmeyebilir, kötü huylu bir lezyona dönüşmüş olabilir veya kötü huylu bir lezyona dönüştüğü şüphesi vardır. Benin yakınında, ufak ufak başka benler çıkıyorsa, rengi değisiyorsa, üzerinde kanayan, kapanmayan bir yara çıkmışsa, ben son zamanlarda büyümeye başlamışsa veya kaşıntılıysa bir uzmana danışmak gerekir.

Kişi, benin alınmasını estetik yönden istiyorsa benin estetik kurallarına göre çıkarılması ve dikişin estetik prensiplerine uygun atılması gerekir. Bu konuda doktorunuza danışmalısınız.
Benlerin erkeğinin olduğu, dişisinin olduğu, alındığı zaman üremesi gibi inançlar ise tamamen söylentidir. Benler ciltteki bazı tip hücrelerin bir bölgede toplanması ile oluşmuş cilt lezyonlarıdır. Pigment içerikleri genellikle fazla olduğundan koyu renklidirler. Benlerin erkeği, dişisi olmaz. Uygun şekilde çıkarılırsa tekrarlamaz, üremez veya çıkarıldığı halde kötü bir şeye dönüşmez. Tam aksine eğer benin kötü huylu (kanser) olduğu süphesi varsa vakit kaybetmeden çıkarılması gerekir. Benlerin kökü yoktur, tamamen ciltte yerleşmiş lezyonlardır.
Şayet bir benin kötü huylu bir lezyona dönüştüğü şüphesi varsa uygun şekilde çıkarılmalı ve incelenmek üzere patoloji laboratuarına gönderilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Roka Hakkında Küçük Bir Tüyo başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ben Aldırmanın Zararları Nelerdir ile Benzer Yazılar:

Kalsiyum Eksikliğinin Nedenleri
2 Kasım 2009 Saat : 12:00

“Ben Aldırmanın Zararları Nelerdir” için 2 Yorum

  1. mustafa sağır diyor ki:

    slm ben aldırmak istiyorum yalnız 18 yaşın dayım masrafı ne olur ama daha öğrenciyim lise lütfen yardım ce olunuz teşekkürler

  2. cemre özel diyor ki:

    sskLıysan hiç bi ücret ödemedn yapaßılıyosun .

Ben Aldırmanın Zararları Nelerdir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sitemizde yer alan yazı ve makaleler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Fikir ve sanat eserleri kanunun 5846 maddesi ile Tüm hakları saklıdır