Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir? Bitkisel Öneriler ve Çözümler


  • Anasayfa
  • Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir? Bitkisel Öneriler ve Çözümler

Genellikle, yetersiz ağız temizliğinden veya çok fazla yemekten kaynaklanabilen, dişeti mukozası iltihabıdır. Özellikle şekerden, saflaştırılmış(rafine) veya yapay katkılı besinlerden kaçınılması gerekir. Tedavi için öncelikle, mikrop kırıcı echinacea, ökaliptus, mirra tentürleri ve İsveç Şurubu uygundur. Hafif enfeksiyonlarda, günde birkaç kere mirra tentürü ile ağız uzunca çalkalanmalıdır.
Daha etkili bir ilaç gerektiğinde ise, echinacea ve mirra tentürleri eşit oranda karıştırılarak çalkalamalar yapılmalıdır. Gerçi bu tentürlerin pek hoş bir tadı yoktur, ama çok etkilidir. Bu tür rahatsızlıklara karşı İsveç Şurubu da çok etkilidir ve hatta dişeti çekilmelerine karşı bile başarıyla kullanılabilir. Ayrıca yatmadan önce dişetine ökaliptus yağı ile masaj yapılmalı ve sabahları da adaçayı destilasyonu ile ağız iyice çalkalanmalıdır. Kullanım biçimlerini, bitkilerin tanıtıldığı bölümde bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Roka Hakkında Küçük Bir Tüyo başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir? Bitkisel Öneriler ve Çözümler ile Benzer Yazılar:

Kalsiyum Eksikliğinin Nedenleri
21 Aralık 2009 Saat : 5:50

“Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir? Bitkisel Öneriler ve Çözümler” için 1 Yorum

  1. aslı diyor ki:

    ağzım çok ağrıyor ve yemek yemekte zorlanıyorum ne yapmam gerekir………

Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir? Bitkisel Öneriler ve Çözümler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sitemizde yer alan yazı ve makaleler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Fikir ve sanat eserleri kanunun 5846 maddesi ile Tüm hakları saklıdır