Göğüs Dikleştirme ve Büyütme Egzersizleri


 • Anasayfa
 • Göğüs Dikleştirme ve Büyütme Egzersizleri

Günlük yaşamınızın yansımasına bağlı olarak sık sık kilo alıp vermek, yanlış pozisyonlar da durmak, bilinçsizce spor hareketleri ve egzersiz yapmak, çalışma şeklinin olumsuz yönleri nedeniyle bazı kişilerde erken yaşlarda göğüs sarkması problemleriyle karşılaşabiliyoruz.
Bu problemi yaşayan bayanlar desteksiz sutyen giymeden hiçbir kıyafetlerini giyemezler. Hatta kendilerine birçok elbise modelini ve kıyafeti yakıştırmazlar.
Sizde bu problemle karşı karşıyaysanız yapmanız gereke sizlere vereceğimiz önerileri dikkate alıp az bir zamanda dik ve dolgun göğüslere sahip olmaktır. Bu egzersizlerle uzun yıllar boyunca göğüslerinizin dikliğini koruyabilirsiniz.

Daire çizin..

Yere dümdüz, sırtüstü uzanın. Bacaklarınız dizlerinizden bükük şekilde dursun. İki elinize dambıl ya da 1’er litrelik su şişeleri alın. Şimdi ‘dambıl fly’ hareketini yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için, Kollarınız gergin bir şekildeyken havada yukarıdan aşağıya büyük daireler çizin. 12 kez tekrarlayacağınız bu hareket göğsünüzün tam açılmasını sağlıyor ve sarkmaları önlüyor.

Şınav çekin..

Şekildeki gibi elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun. Dirsekleriniz yana doğru bakmalı. Kollarınızı dirseklerinizden büküp aşağı yukarı doğru inip çıkarak şınav çekin. Bu hareketi 12 kez tekrarlayın. Hareketler sırasında düzenli olarak nefes alıp vermeyi unutmayın. Bu hareketle göğüs ve arka kol kaslarını çalıştırmış olacaksınız. Bunun dışında ön omuz kaslarınız da aktif hale gelecek. Şınav, özellikle kuvvetsiz olanlar ve yeni başlayanlar için oldukça iyi bir başlangıç hareketi aynı zamanda…

Açıp, kapayın..

Yerde, dizlerinizin üzerinde durun. Gövdeniz mümkün olduğunca dik olsun. Ellerinize yine ağırlıklar alın ve kollarınızı dirseklerden bükük şekilde ortada birleştirin. İki kolunuzu da yanlara doğru açın. Ardından ilk pozisyonunuza dönün. Bu açıp kapama hareketini aynı şekilde 12 kez tekrarlayın.

Ve biraz zorlanın..

Son egzersizimiz tam şınav çekme. Kollar tamamen gergin olsun. Tüm vücut ağırlığınız kollarınızın üzerinde. Yine düzenli nefes alış verişine dikkat ederek şınav çekin. Fakat karnınızın yere değmemesine dikkat etmelisiniz. Bunun için 4 -5 cm. bir alçalma yapmanız yeterli. Başta zorlansanızda 12 kez yapmayı ihmal etmeyin. Bu sayıyı gün geçtikçe daha da artırabilirsiniz. Bu hareketin tüm göğüs kaslarınızın çalışmasını sağladığını da ekleyelim.

Bu egzersizler göğüslerinizi forma sokacak ve daha dik durmasını sağlayacak.. Cok fazla sarkıklık için tabiki cerrahi müdahale gerekecektir..

Bir önceki yazımız olan Kabızlık nasıl giderilir tedavi edilir geçer başlıklı makalemizde diyet ve kabızlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Göğüs Dikleştirme ve Büyütme Egzersizleri ile Benzer Yazılar:

Kalsiyum Eksikliğinin Nedenleri
7 Kasım 2010 Saat : 9:28

“Göğüs Dikleştirme ve Büyütme Egzersizleri” için 3 Yorum

 1. meral diyor ki:

  hamilelik dönemimde göğüslerim çok fazla büyüdü.47 kilodan76 kiloya çıktım hamilelik boyunca.. ehh haliyle göğüslerimde büyümüştü.ilk 3ay bebeğimi emzirdim.sonra bıraktı. be bende bir anda kilo verişi oldu.şuan 49 kiloyum. dolyısıyla göğüslerim gençkızlık göğüslerimden bile küçüldü.şuan sarkık ve buruşuk.. bu beni çok rahatsız ediyor. yardımcı olursanız sevinrim

 2. hatice diyor ki:

  Göğüslerim genç kızlığımdan beri oldukça büyük ve dolgundu. Fakat kilo alıp verdikten sonra sarkma ve küçülme meydana geldi. Burada bahsettiğiniz egzersizler toparlamanın yanında büyümeyi de sağlayacak mı?

 3. hatice diyor ki:

  benim gögöslerim doğum önceside küçükdü. 75 beden ama iki çocugumu emzirdikten sonra da daha da küçüldü bunu için neyapmalıyım büyük olmasını istiyorum ilgilenirseniz

Göğüs Dikleştirme ve Büyütme Egzersizleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sitemizde yer alan yazı ve makaleler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Fikir ve sanat eserleri kanunun 5846 maddesi ile Tüm hakları saklıdır