Saç nasıl boyanır


  • Anasayfa
  • Saç nasıl boyanır

Saç nasıl boyanır

Günlük ihtiyaçlarınız o kadar arttı ki bırakın lüks ihtiyaçları karşılamaya haftalık kuaför bakımlarına gidemez olduk. Boyadan, ağdaya, manikürden, pedikürden birçok bakımları kuaför yerine farklı uygun yenilikler denerken. Evde saç boyamak son zamanların en son trendlerinden sayabiliriz.

Çünkü daha rahat ve en fazla bir saatimizi alıyor. Tek zorluk zor noktalara ulaşmak, arka tarafları boyamak… Bunun için annenizden, en yakın arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz!

Her şeyden önce evde saç boyamakla ilgili size hatırlatmak istediğimiz birkaç önemli nokta var:

*Çok dramatik renk değişikliklerine gitmeyin. Böyle bir isteğiniz varsa eğer, kuaförünüzden yardım alın, ilk seferi onda yaptırın.

*Boya kutularının üzerinde hangi saç renginin boyandığında nasıl bir renge bürüneceğini gösteren ‘önce’ ve ‘sonra’ resimleri oluyor. Bu resimlere mutlaka göz atın.
Ayrıca o rengi kim uyuglamalı, kim uygulamamalı önerilerini dikkate alın.

*Yeni bir boya deneyeceğinizde alerji testini mutlaka uygulayın. Eğer cildinizde herhangi bir kızarıklık ve/veya kaşıntı olmuyorsa boyayı rahatlıkla kullanabilirsiniz demektir.

*Boyayı uygularken üzerinizde eski, çok önemsemediğiniz bir kıyafet oldun mutlaka. Ayrıca omuzları kapatmakta fayda var. Boya damlayabiliyor.

*Boya uygulamasından sonra bir parça pamuğa aldınız vazelinle alnınızda, şakaklarınızdaki fazla boyaları silin ki leke kalmasın.

L’Oreal Recital Preference
Kullandığım ilk saç boyalarından biri. Sarı saç serisinden hoş isimleriyle ‘Hollywood’, ‘Kaliforniya’ ve küllü sarısını kullandım. Her zaman iyi sonuçlar aldım. Beyaz saçları kapatmak için önermem; ama koyu dipler için çok uygun. Uygulaması kutudan çıkan kılavuzda resimlerle anlatılıyor. İlk boyama, dip boyama gibi farklı kullanım şekilleri var. Ben ilk birkaç kullanımda 25 dakika saç diplerinde, son 5-7 dakika saçın bütününde uyguladım. Yaklaşık 21 gün sonra tekrarlamam gerekiyordu. Kumralım ve dibi çıkmış saçlar beni rahatsız ediyor ancak dilerseniz daha seyrek uygulama yapabilirsiniz. Eğer genel renginizi korumak ve sadece dipleri boyamak istiyorsanız sadece dipleri boyayıp 25-30 dakika bekleyin, sonra saçlarınızı yıkayıp durulayın. Renk skalasında çok hoş kızıllar, bakırlar var.

L’Oreal Excellence
L’Oreal’in Excellence serisine geçmemin nedeni kendime daha uygun bir renk bulmuş olmamdı. Daha küllü, mat bir sarı… Bu boya beyazları da kapattığı için daha güçlü. Sürdüğünüzde yanma hissi oluyor ancak bu normal (Ama önce alerji testini mutlaka yapın!). Birkaç beyaz teliniz varsa kuvvetle L’Oreal Excellence’ı öneriyorum. Hatta daha yoğun beyazlık söz konusuysa… Annelerin tercihi de bu boya oluyor. Renk skalası, adı üstünde ‘mükemmeliyet’ arandığı için belki biraz daha sınırlı ve daha çok rengin kalitesine odaklanıyor. Ama saçlarınız olabileceği en bakımlı haline ve renk yoğunluğuna ulaşıyor. Saç telleri kurumuyor, yıpranmıyor… Hatta bakım sonrası yumuşacık oluyor. Bu arada kutuların içinden çıkan kremler benim şampuan sonrası nemlendirici ihtiyacımı da sonsuza dek sona erdirdi. Çünkü her ay bir boya alıyorum ve içinden çıkan bakım tüpleri beni uzun süre idare ediyor.

Natural Colors
Ara sıra saçlara farklı bir hava vermek, değişiklik yapmak adına röfle yaptırmak isteyebiliyoruz. Şimdi bunu evde yapmak mümkün… Natural Colors Röfle Seti bitkisel ve amonyak içermiyor. Saçları yıpratmadan, kurutmadan ve aynı zamanda bakım yaparak güvenle boyamanızı mümkün kılıyor. Amonyak veya saça zarar veren pigmentlerden resorsinol içermediği için de içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca normal boyalarının da kalıcı bir renk yapısı var. Bu boyalar hem beyazları kapatıyor hem de geniş bir renk koleksiyonu var.

Koleston
Son boya maceramı Koleston ile yaşadım. Neyse ki sonu olumlu biten, tekrarını da getirdiğim bir deneyim oldu. Rengi tutturdum; açık, küllü bir sarı, numarası 11/1. Kullanım biçimi yukarıda anlattığım diğer boyalar gibi; hazırladığınız boya karışımını saçlaraa uygulayıp bir süre bekliyorsunuz. Wella markasına ait seride en çok yılın moda renkleri olan ‘büyüleyici kahveler’ göze batıyor. Yeni bir rengi gözüme çarptı; 7/1 küllü kumral. Daha önce kumral renklerde küllü renk uygulamasına rastlamamıştım. ‘Kor ateş kızılı’ çarpıcı bir kızıllık arayanlar için. Röfle seti de oldukça güzel bir renk efektini müjdeliyor!

Küçük kazançlar size büyük gedirisi olabilir.

Bir önceki yazımız olan Bakire Kadına Jinekolojik Muayene nasıl Olmalı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Saç nasıl boyanır ile Benzer Yazılar:

Kalsiyum Eksikliğinin Nedenleri
3 Kasım 2009 Saat : 10:52

“Saç nasıl boyanır” için 1 Yorum

  1. ZELİŞ diyor ki:

    vermiş olduğunuz bilgiler için tşk işime yaradı

Saç nasıl boyanır Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sitemizde yer alan yazı ve makaleler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Fikir ve sanat eserleri kanunun 5846 maddesi ile Tüm hakları saklıdır