Unutkanlığa ne iyi gelir


  • Anasayfa
  • Unutkanlığa ne iyi gelir

Unutkanlık ihtiyarından gencine, kadınından erkeğine tüm yaş sınırlarının ortak sorunudur. Beyin yorgunluğu veya zihinsel yorgunluk unutkanlığa sebep olurken; stres dolu bir yaşam da unutkanlığın nedenleri arasında kabul edebiliriz. Kişiden kişiye farklılık gösterse de temel nitelik aynıdır. İsimleri, telefon numaralarını, eşyalarımızın yerini, söz verdiğimiz halde arkadaşımızı aramayı, alış verişe çıkarken alacaklarımızı unutmamız verdiğimiz nedenlerden dolayıdır. Ancak, unutkanlığı doğanın kaynağı şifalı bitkiler ile tedavi etmek mümkündür. Şimdi sizlere unutkanlığa neler iyi gelir? Unutkanlık nasıl tedavi edilir? Unutkanlığa iyi gelen bitkiler?
Unutkanlığı tedavi etmek için ilk bitkisel tedavi;
Bitkilerin doğal gücünü kullanarak Biberiye, oğul otu, mentollü nane, karabaş otu, aynı sefa çiçeği ve yaprağı, mersin yaprağı kaynatılarak aç karna içilip unutkanlığa iyi gelir.
Unutkanlığı tedavi etmek için ikinci bitkisel tedavi;
Kara üzüm çekirdekleri ile beraber kaynatılıp suyu bol miktarda içiniz. Taze üzüm yenir veya suyu içilir.
Unutkanlığı tedavi etmek için üçünü bitkisel tedavi;
• 1 kg. kara üzüm çekirdekleri ile dövülür.
• 1 kg. bal ilave edilip aç veya tok karnına 1–2 kaşık yenir.
• 4. tarif
• 50 gr. karanfil
• 50 gr. günlük
1 kg. bal ile karıştırılıp aç veya tok karnına sade veya sütle birlikte üç öğün bir yemek kaşığı yenir.
Unutkanlık için verdiğimiz tariflerin yanında beyin jimnastiği ve beyin geliştiren oyunların yanında dikkat geliştiren aktiviteler ile kendinizi geliştirin.

Bir önceki yazımız olan Bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir güçlendirmenin yolları başlıklı makalemizde bağışıklık, dinamik ve kırışıklıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Unutkanlığa ne iyi gelir ile Benzer Yazılar:

Kalsiyum Eksikliğinin Nedenleri
13 Nisan 2011 Saat : 7:53

Unutkanlığa ne iyi gelir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sitemizde yer alan yazı ve makaleler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Fikir ve sanat eserleri kanunun 5846 maddesi ile Tüm hakları saklıdır