Zıpkınla balık avı


  • Anasayfa
  • Zıpkınla balık avı

Zıpkınla balık avına 2000 yılında başladım. Önceleri o kadar amatördüm ki vurduğum ısparozları buzdolabında biriktirip ailece yemeğe yetecek kadar olmasını beklerdim.

Buzdolabındaki balıkların her hafta artması ve aylar sonunda bir tava kızarmış balığın ailece yada arkadaşlarla afiyetle yenmesi bana anlatılamaz hazlar veriyordu. Tabi bunun yanında asıl haz aldığım şeyin denizin içinde sanki onun bir parçasıymış gibi hareket etmek olduğunu anladım.

Yıllardır bu güzelliğin tadını çıkarıyorum. Balık avlamak için yaz-kış demeden denize giriyorum, seyahate çıkıyorum, hafta sonu ve tatillerimde programlar yapıyorum, bazen eziyet yaşıyorum ama her daim keyif alıyorum.

Süreç içerisinde bu spor çok yaygınlaştı. Artık her gittiğim yerde denizin içinde 3-5 dalgıç ile karşılaşıyorum. Deniz herkezin denizi ve balık avı ile uğraşarak bu doyumsuz keyfi yaşamak herkezin hakkı diyerek memnuniyet duymam lazımken memnun olamıyorum. Çünkü bu sporu yapan bir çoğunun benim gibi olayın sportif ve keyfi yanında değil ticari ve illegal tarafında olduğunu görüyorum. Aynı yörede yaşadığım halde bu yönde olduğunu anladığım zıpkınla balık avlayan kişilerden üzülerek te olsa uzak duruyor ve her platformda farkımızı anlatarak denizlerimizin geleceği için mücadele ediyorum.

Bu sitede hobi ve sportif amaçlı olarak deniz dostu olan herkezle resim,bilgi ve her türlü paylaşımda bulunabilirim. Deniz severleri sitemize bekliyoruz…

Sevgilerimle,

Tekin AYGÖREN

ÇANAKKALE

Bir önceki yazımız olan Kalori Yakmanın 20 Yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Zıpkınla balık avı ile Benzer Yazılar:

Kalsiyum Eksikliğinin Nedenleri
7 Ağustos 2008 Saat : 10:36

“Zıpkınla balık avı” için 1 Yorum

  1. emre diyor ki:

    tebrik etmek gerekir

Zıpkınla balık avı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sitemizde yer alan yazı ve makaleler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Fikir ve sanat eserleri kanunun 5846 maddesi ile Tüm hakları saklıdır